To the start page Contact us Log in
World Championships 2005 Teams
Date 5.6.2005
Series World Championships Teams
City Riga
Web -
Participants 16
Level -
Value 0

Pos. 
1.Finland
Kristian Iso-Tryykari, Anssi Jarvinen, Konsta Jukka, Mikko Kaariainen, Markus Laakso, Erno Lantiainen, Jani Lappalainen, Mika Myllykangas, Roni Nuttunen
2.Sweden
Petter Bengtsson, Henrik Brodin, Stefan Edwall, Pontus Eriksson, Lars Fridell, Finn Fries, Hans Osterman, Peter Ostlund, Daniel Wallen
3.Czech Republic
Jan Dryak, Michal Hvizd, Leos Hvizd ml., Stanislav Kraus, Zbynek Pilar, Pavel Plesak, Vladimir Studnicka, Jan Suchy, Lukas Turon
4.Russia
Yanis Galuzo, Anton Gladkoborodov, Alexander Kukushkin, Dmitriy Petrov, Alexey Shastov, Alexey Titov, Alexey Zaharov, Ivan Zaharov, Konstantin Zezerov
5.Norway
Pal Bakken, Trygve Lie, Peder Mortvedt "The Rock", Dag Roar Nilsen, Daniel Remmem, Oyvind Ronne, Espen Selbak, Trond Selseng
6.Latvia
Edgars Caics, Sergejs Mihejevs, Didzis Ozolins, Raivis Pukinskis, Atis Silis, Valts Smagars, Raivis Sternats, Edijs Treiguts, Jevgenijs Zaharovs
7.Slovakia
Richard Bartosek, Robert Goral, Karol Hudec, Tomas Hudec, Martin Kacha, Martin Kralik, Jaroslav Petrek
8.Germany
Christian Aden "Cowboy", Rene Albers "Box Albers", Thomas Cornelius, Marko Doberschutz "Dr.Doom", Josef Effelsberg "Jupp Zupp", Joachim Klang "Der Joe", Jurgen Riese "Sitting Bull", Tim Tigges "Animal"
9.Hungary
Laszlo Bobak, Zoltan Cserhati, Daniel Letay, Balint Nagy, Magor Papp, Gergely Regula, Tamas Szilasi
10.Team International
Kenny Dubois, Etienne Flore, Shoji Handa, Rolf Locher, Ueli Muller, Marek Szalsza
11.Team International II
Joel Andersen, Bjarne Axelsen, Thomas Kjeldsen, Peter Orum, Samir Pllana, Bjarne Rytter Sorensen, Lasse Soby, Michael Toft Nielsen
12.Ukraine
Oleksandr Danylenko, Oleksii Gusak, Dmytro Kudrytsky, Pavlo Pylypenko, Vitaliy Sapozhnikov, Andrey Voyush, Yevhen Yukhnytsya
13.Belarus
Andrei Balotnikau, Aliaksandr Burnos, Valiantsin Dubrynski, Andrei Kniaziuk, Aliaksandr Yushchanka
14.Estonia
Aleksandr Krylov, Andrei Mestserjakov, Jevgeni Mestserjakov, Igor Saveljev, Artur Tammemets, Tomas Tammemets, Vladislav Trofimov
15.Austria
Florian Dietachmayr, Stefan Dietachmayr, Thomas Dietachmayr, Hannes Lechner, Martin Lechner, Andreas Schwenter, Andreas Steger
16.Team International III
Pablo Bonta "Pablo Gelati", Antonino Bosco "Dino", Marco Galvagno, Bernard Skrlep, Artur Szalsza, Sergej Vasiljev